Jakub Houška

Jakub Houška

Bývalý reprezentant a účastník Mistrovství Evropy v basketbalu v roce 2007, ale i dlouholetý kapitán A-Týmu BK Děčín, který je podepsán pod největšími úspěchy zdejšího klubu jako hráč i trenér. Stále pracuje pro basketbalový klub jako hlavní trenér dvou mládežnických týmu. Stará se také o propagaci malých Válečníků.

V Děčíně žije od roku 2004, kdy se přestěhoval za basketbalem z Chomutova. Našel si zde i svou manželku Ilonu, která hrála za Děčín volejbal. Spolu s ní má doma dva syny, také sportovce, dvanáctiletého Marka a osmiletého Filipa. Oba jdou v jeho basketbalových šlépějích a sbírají jeden úspěch za druhým.

Do politiky vstoupil po konci své profesionální kariéry. Byl členem rady města a zastupitelem. Věnuje se mnoha charitativním projektům. Nejznámější z nich je Koubasket pomáhající handicapovaným dětem. Aktivní je také ve společenském a kulturním životě města.

Motto: „Sport učí férovosti a slušnému jednání a je nejlepší cestou k tomu, jak být úspěšný!“

Proč kandiduji: „Chci předat získané zkušenosti. Cítím, že je mou povinností bojovat za naše město, abychom mnohem lépe využili jeho potenciál.“