Ing. Ondřej Smíšek

Ondřej Smíšek
Ondřej Smíšek

Vedoucí pracoviště a zástupce proděkana ČVUT v Praze – Fakulty dopravní v Děčíně, vysokoškolský pedagog a podnikatel v oblasti IT.

V letech 2019–2021 působil jako uvolněný člen rady města pro školství, sociální oblast a IT – smart city.

Aktivní sportovec, který miluje pohyb v přírodě. Je nadšeným cyklistou (věnuje se primárně enduro ježdění), lyžuje, je vášnivým horolezcem a skialpinistou. Za sebou má několik výstupů ve vysokých horách především v Jižní Americe. Ke sportu vede také své dvě děti. Kromě sportu je jeho velkou zálibou cestovaní a technologie. 

Profesně se mnoho let zabývá udržitelnou dopravou. Jako dlouholetý vedoucí děčínského pracoviště Fakulty dopravní  ČVUT v Praze má výborné rétorické, pedagogické a vůdčí  schopnosti. Pracuje na mnoha společných projektech se zahraničními vysokými školami.

Narodil se a celý svůj dosavadní život tráví v Děčíně. Ve volném čase se intenzivně věnuje rodině. Aktivně se také podílí na komunitních akcích, jako jsou například tvorba legálních trailů pro cyklisty, čištění lezeckých oblastí a další .

Motto:

„Dělám věci naplno, inspirace je pro mě důležitý životní mechanismus, závist nejhorší lidská vlastnost.“

Proč kandiduji:

Ke vstupu do politiky mě vede láska k našemu městu. Rád bych, aby se v něm dobře žilo a naše děti zde zůstávaly, vracely se po dokončení studií na vysokých školách. Chtěl bych navrátit do politiky více rozumu, kompetence, méně závisti a maloměšťáctví.