Rostislav Sobíšek

Pracuje v sociálních službách – jako kontaktní a terénní pracovník K-centra Děčín. V současné době dokončuje studia na PF UJEP oboru Sociální pedagogika. 

V letech 2019–2021 působil jako člen kulturní komise v Děčíně.

Původní profesí brusič skla, v devadesátých letech pracoval jako OSVČ. Poté následovala kariéra vychovatele v různých zařízeních v Děčíně a Ústí nad Labem, v roce 2017 zakotvil v sociálních službách v děčínském „káčku“, kde pracuje s uživateli nelegálních psychotropních látek. V týmu je pověstný svou zásadovostí, principiálností, pracovitostí a odzbrojujícím smyslem pro humor.

Aktivně se věnuje sportu (především florbalu a hokejbalu) a hudbě. Od roku 2017 je členem rockové skupiny Kronwell, která pravidelně svými vystoupení vyvolává světový rozruch, především – na Děčínsku …podílí se na tvorbě hudby a textů, zpívá a hraje na punkové banjo. 

Ve volném čase se věnuje rodině.

52 let žije v Děčíně, který považuje za krásné město s velikým, doposud plně nevyužitým potenciálem. 

Motto: „Nevěř ostnatému drátu, byť by se stokrát tvářil jako stonek růže.“ (Karel Kryl)

Proč kandiduji: Protože mi není lhostejné, v jakém městě žiji. Protože mě trápí, že Děčín je považován za zaostalé a rozvojové město bez perspektivy; a konečně: protože jsem našel platformu lidí, kteří mají na veřejné dění podobný náhled jako já a kterým nechybí vize, tah na branku a schopnost a vůle měnit věci.